Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie z Hanną Diktą na otwarcie Biblioteki Centralnej

Utworzono dnia 26.07.2019
Czcionka:

8 sierpnia o godz. 15:30 zapraszamy na otwarcie Biblioteki Centralnej po remoncie, który możliwy był dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego. W ramach pierwszego etapu modernizacji budynku przy ul. Kalwaryjskiej 62d zostały naprawione schody wejściowe, pojawiły się nowe regały, wrzutnia do książek, wyposażenie i zupełnie nowa aranżacja wnętrza górnej kondygnacji budynku, w którym znajduje się wypożyczalnia, czytelnia i strefa dla dzieci i młodzieży. Tego dnia będą czekały na Was półki wypełnione nowościami bibliotecznymi oraz Wasi ukochani bibliotekarze. Swoją obecnością zaszczyci nas piekarska pisarka i poetka Hanna Dikta, która będzie promowała swoją najnowszą powieść "Dwie kobiety" oraz tom poezji "Cienie". Spotkanie z autorką odbędzie się w ramach projektu "Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana" dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie Patriotyzm Jutra.

Od godz. 15:30 będzie można zwiedzić bibliotekę a także zwrócić lub wypożyczyć książki. Spotkanie z autorką rozpocznie się o godz. 16:00.

Hanna Dikta
Poetka i prozaiczka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Laureatka kilkudziesięciu konkursów literackich. Autorka trzech powieści: "We troje" (2016), "To nie może być prawda" (2018) i "Dwie kobiety" (2019) oraz trzech tomów wierszy: "Stop-klatka" (2012), "Awantury nie będzie" (2018) i "Cienie" (2019). Autorka mieszka z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii.

Otwarcie Biblioteki Centralnej i spotkanie z Hanną Diktą

Utworzono dnia 10.08.2019, 21:12

Serdecznie dziękujemy Hannie Dikcie za wspaniałe, wzruszające i niepowtarzalne wspólnie spędzone chwile. Gratulujemy kolejnych książek i czekamy na następne! Wam drodzy Czytelnicy dziękujemy, że było Was tak dużo i, że wytrwaliście 3 miesiące bez swojej ukochanej biblioteki. W nowej przestrzeni bibliotecznej czekają na Was książki i multimedia, spotkania, warsztaty, wystawy i co tylko sobie zamarzycie. Jesteśmy dla Was wczoraj, dziś i jutro! 

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 827

W poprzednim tygodniu: 1052

W tym miesiącu: 2127

W poprzednim miesiącu: 3849

Wszystkich: 220364