Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wydarzyło się

AKTUALNOŚCI:

Święto Pluszowego Misia

Utworzono dnia 28.11.2018

W listopadzie, to już niemal tradycja, Filie dzieciom poświęcone były ukochanemu przyjacielowi dzieciństwa czyli Pluszowemu Misiowi. Fantastycznej zabawie towarzyszyły opowieści o ulubionych literackich misiach.   

czytaj dalej na temat: Święto Pluszowego Misia »

Na grzyby!

Utworzono dnia 22.10.2018

Jesień w pełni i w filii nr 3 sezon na grzyby rozpoczęty. Utworem, który wprowadził w nastrój październikowego spotkania Filii dzieciom, był wiersz Jana Brzechwy "Grzyby", a głównym bohaterem został muchomor. 

Lato w bibliotece

Utworzono dnia 03.09.2018
Tegoroczne wakacje w filii nr 3 obfitowały w atrakcje. Tematem głównym był miś Paddington i jego niezwykłe przygody, ale były też spotkania plastyczne, gry i zabawy planszowe oraz bardzo ciekawa wycieczka do Parku Etnograficznego w Chorzowie.
czytaj dalej na temat: Lato w bibliotece »

Lekcja biblioteczna

Utworzono dnia 15.05.2018
Uczniowie IV klasy ZSP nr 1 odwiedzili bibliotekę i poznali różne sposoby wyszukiwania informacji, zapoznali się z katalogami oraz najnowszą ofertą spotkań i imprez. 
czytaj dalej na temat: Lekcja biblioteczna »

Skąd się biorą książki?

Utworzono dnia 11.05.2018
W Tygodniu Bibliotek Filię nr 3 odwiedziła kolejna grupa przedszkolaków, które tym razem wysłuchały opowieści o tym, kiedy i jak ludzie nauczyli się pisać i tworzyć książki, jak powstały biblioteki i kto może z nich korzystać. Na koniec pani bibliotekarka przeczytała...
czytaj dalej na temat: Skąd się biorą książki? »

Majowa biblioteka

Utworzono dnia 09.05.2018
Tydzień Bibliotek w Kozłowej Górze zainaugurowała wizyta przedszkolaków w filii nr 3. Dzieci wykonały piękną, majową łączkę, a w przerwie ''ciężkiej'' pracy wysłuchały opowieści o przygodach Tupcia Chrupcia. 
czytaj dalej na temat: Majowa biblioteka »

Kalendarium