Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Filia nr 6 w nowej odsłonie

Utworzono dnia 19.12.2017
Czcionka:

Filia nr 6 została ponownie otwarta po zakończonym remoncie.

Korzystając z możliwości jaką daje Budżet Obywatelski, w 2016 pracownicy Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich postanowili wspólnie z czytelnikami – mieszkańcami dzielnicy Brzozowice-Kamień – złożyć wniosek z propozycją projektu, który umożliwiłby modernizację placówki.

Mieszcząca się przy ulicy Partyzantów (od 1990 roku) biblioteka, świadcząca szereg usług dla mieszkańców, wymagała odnowy i dostosowania jej pomieszczeń do współczesnych standardów. Wysłużone i nieestetyczne meble z lat sześćdziesiątych, brak miejsca dla zbiorów multimedialnych, a także niedostatek nowoczesnych urządzeń nie pozwalały na w pełni efektywną pracę.

Projekt modernizacji placówki złożyła wieloletnia czytelniczka Filii nr 6 pani Małgorzata Bednarek przy współpracy pracowników biblioteki. Dzięki ogromnemu poparciu mieszkańców Kamienia i Osiedla Powstańców otrzymaliśmy środki konieczne do przeprowadzenia gruntownego remontu biblioteki. Prócz wymiany wszystkich mebli bibliotecznych, wymiany drzwi i odświeżenia wnętrz, wprowadziliśmy nową kolorystykę oraz elementy graficzne. Stworzyliśmy specjalną strefę dla dzieci, użytkowników prasy i multimediów. Powstało przestrzenne, funkcjonalne i nowoczesne informatorium. Wzbogaciliśmy się o  nowe urządzenia, takie jak: kolorowa drukarka, laptop, ekran czy niszczarka do dokumentów, które służyć będą zarówno pracownikom biblioteki, jak i jej czytelnikom korzystającym ze zbiorów i bogatej oferty kulturalnej.

Filia nr 6 w nowej odsłonie

Utworzono dnia 14.12.2017, 12:37

Kalendarium

 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 289

W poprzednim tygodniu: 589

W tym miesiącu: 1888

W poprzednim miesiącu: 2679

Wszystkich: 159927