Spotkanie z Dominiką Kochanecką i książka "Rajza z Chroboczkiym"

Utworzono dnia 24.10.2019

8 listopada 2019 roku o godz. 10:00 w Filii nr 6 przy ul. Partyzantów 2 odbędzie się spotkanie z Dominiką Kochanecką – autorką i ilustratorką książki „Rajza z Chroboczkiym albo Podróż z Robaczkiem”.

Dominika Kochanecka jest absolwentką filologii polskiej, rdzenną Ślązaczka, mieszkanką Piekar Śląskich, zamiłowaną w kulturze regionu. Od dziecka związana z dialektem śląskim. Entuzjastka literatury, fotografii i przyrody z jej ogromem inspiracji.

Książka napisana jest po polsku i po śląsku, zawiera kolorowanki i przewodnik dla dzieci, które chciałyby poznać niektóre tajemnice Górnego Śląska (Kalety/Zielona, Lubsza, Woźniki/Sulów, Tworóg i Brynek, Miasteczko Śląskie, Świerklaniec, Tarnowskie Góry, Repty, Wieszowa i Piekary Śląskie). Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż z robaczkiem Pitarkiem po świecie niby bliskim, a jednak pełnym tajemnic, a podczas spotkania zostanie przeprowadzony konkurs oraz odczyt fragmentów książki.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę ze specjalną dedykacją autorki w promocyjnej cenie 20 zł, dlatego warto pofatygować się na spotkanie z Pitarkiem.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana", dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w programie "Patriotyzm Jutra"

Spotkanie z Dominiką Kochanecką i książka "Rajza z Chroboczkiem"

Utworzono dnia 12.11.2019, 07:31