Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Granty

Czcionka:

Środki pozabudżetowe pozyskane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piekarach Śląskich w programach i konkursach na realizację projektów w ramach działalności statutowej:

2017

* Program z zakresu literatury i promocji czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, priorytet: Partnerstwo dla książki, na realizację projektu "Podróże dalekie i bliskie" we współpracy z Fundacją Edukacji Międzykulturowej. Spotkania i warsztaty dla dorosłych i dla dzieci na temat wybranych krajów/regionów: Sri Lanka, Chiny, Kenia/Tanzania, Meksyk, Bliski Wschód/Turcja oraz Polska (Beskid Śląski), konkurs literacko-plastyczny, wystawy publikacji oraz przedstawienie oryginalnego tureckiego teatru cieni Ka - 14800 zł

* Nagroda finansowa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za zajęcie drugiego miejsca w konkursie "Tablety w Twojej bibliotece". Dotacja z programu "Wsparcie Programu Rozwoju Bibliotek" ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanej na podstawie jednostronnej deklaracji Rządu USA na działalność statutową, jako pomoc w rozwijaniu działalności edukacyjnej i wdrażaniu nowych działań dla mieszkańców z wykorzystaniem tabletów - 8000 zł.

2016

* Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Priorytet 1 „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych” realizowany przez Bibliotekę Narodową  – 32700 zł.

* Europejskie Inspiracje Kulturalne - dofinansowanie z Programu Unii Europejskiej Erasmus +, Akcja 1. Mobilność Edukacyjna. W ramach projektu finansowany jest pobyt w Piekarach Śląskich i praca edukacyno-animacyjna na rzecz Biblioteki dwóch wolontariuszek: Taline Ȍzȕt z Francji oraz Mariny Gil Muños z Hiszpanii - 68224,89 zł  

Kalendarium