Newsletter / Kontakt

Czytelnia ON-LINE / BIP

O bibliotece  |  Filie  |  Zbiory  |  Usługi  |  Kultura  |  Edukacja  |  Junior  |  Senior

Misja i Wizja

Galeria Eterna

Letnia czytelnia

Do przyjaciół

Media o Nas

MBP w Piekarach Śląskich

BOOKCROSSING

9 grudnia 2011
IDZIE BAJKA DO PRZEDSZKOLA: o wiewiórkach, cyferkach i Diamencie w... różowych botkach

Diament, najmilszy i przez wszystkich uwielbiany renifer zimą zawsze był nieszczęśliwy, bo marzły mu kopytka. Eskimos Śnieżek potrafił temu zaradzić – podarował przyjacielowi cieplutkie różowe botki, w których już żaden mróz ani śnieg nie był straszny. A w dodatku dzwoneczki przy botkach dźwięczały srebrzyście przy każdym kroku Diamenta... Żabkom z MP nr 8 podobała się zimowa bajka Ewy Mirkowskiej Renifer, któremu marzły kopytka.
Jedna kura jest w kurniku, dwa ule stoją na łące, trzy świnki, cztery małe myszy... i tak dalej aż do dziesięciu kawek na kominie – Liczydełko Marcina Brykczyńskiego to zbiór znakomitych zabawnych wierszyków dla najmłodszych. Krasnoludki słuchały ich z uwagą, a następnie pochwaliły się umiejętnością liczenia i ... doskonałą pamięcią. Brawo!
Smerfy, choć najmłodsze w przedszkolu, też bardzo uważnie wysłuchały bajeczki Teodory Cedro o sympatycznych ale niesfornych Wiewiórkach. Zaprezentowały także swoje umiejętności taneczne w rytm zimowej piosenki.

Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:  Tytuł:

Ostatnie galerie:

Poznajemy "bandę" z warszawskiego Zakątka