Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wystawa Adama Wyżlica

Utworzono dnia 03.03.2020
Czcionka:

Zapraszamy do odwiedzania wystawy malarstwa olsztyńskiego artysty Adama Wyżlica. Wystawa będzie czynna w dniach 1-31 marca w holu biblioteki.

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2017 roku w Pracowni Fotografii prof. Janusza Połom pt: „BALD TRIP – ZŁA PODRÓŻ”  oraz  Pracowni Malarstwa dr Marzeny Huculak aneks do dyplomu ”K13”). Jest również absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w pracowni projektowania komputerowego prof. Piotra Obarka (dyplom „POLITYKA”  2015 r.).

Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której  sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace.  W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. 

Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kudowie Zdroju) i pięćdziesiąt  zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. 

Jest członkiem grup artystycznych: 777 art., Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków, Solife’ys art., KPA „Sąsiedzi“, Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Fotograficzne „Blur”, Związek Plastyków Warmii i Mazur.

Kontakt
e-mail: adamwyzlic@gmail.com
Tel : 503631538
www.ludziki.olsztyn.pl
www.adamwyzlic.blogspot.com
 


Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 827

W poprzednim tygodniu: 1052

W tym miesiącu: 2127

W poprzednim miesiącu: 3849

Wszystkich: 220364