Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O tożsamości - spotkanie z wierszami Hanny Dikty

Utworzono dnia 02.09.2021
Czcionka:
16 września 2021 o godz. 17:30 zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich (ul. Kalwaryjska 62d) na spotkanie z poezją Hanny Dikty.
 
W sierpniu 2021 r. nakładem wydawnictwa „Fundacja Duży Format” ukazał się kolejny zbiór wierszy pióra Hanny Dikty pt. „Jeszcze jestem kobietą”. Pozorna stanowczość tytułu, zawieszenie odpowiedzi na pytania postawione w tekstach… Poszukiwanie tożsamości, próby definiowania siebie w świecie w perspektywie historii prywatnej, rodzinnej – najnowsza propozycja Autorki skłania do pochylenia się nad całym Jej dotychczasowym dorobkiem poetyckim.
 
Hanna Dikta urodziła się w 1977 r. w Tarnowskich Górach. Poetka i prozaiczka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Laureatka kilkudziesięciu konkursów literackich. Autorka czterech powieści: „We troje” (2016), „To nie może być prawda” (2018), „Dwie kobiety” (2019) i "Trogirskie wakacje" (2021) oraz czterech tomów wierszy: „Stop-klatka” (2012), „Awantury nie będzie” (2018) i „Cienie” (2019), "Jeszcze jestem kobietą" (2021). Autorka mieszka z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuje jako nauczycielka języka polskiego i historii.
 
Spotkanie poprowadzi Jakub Strumień
 

O tożsamości - spotkanie z wierszami Hanny Dikty

Utworzono dnia 17.09.2021, 08:40
Bob Dylan - ulubiony artysta moderatora wczorajszego spotkania powiedział: "Sądzę, że poetą jest każdy, kto nie pragnie nazywać się poetą. Hanna Dikta, jeśli nawet nie pragnie, by tak ją określano, zasługuje na miano wybitnej artystki słowa, niezwykle skromnej, ale pewnie i zdecydowanie stąpającej po ziemi. Jesteśmy dumni, że właśnie w naszym mieście mieszka i tworzy Pani Hanna, której życzymy kolejnych pięknych książek, spotkań z czytelnikami, wzruszeń i radości.
Bardzo gorąco dziękujemy także Jakubowi Strumieniowi, zaprzyjaźnionemu poecie z Bytomia, który zgodził się z wielką ochotą poprowadzić wczorajsze spotkanie. Chylimy czoła przed jego profesjonalizmem i czujemy, że to dopiero początek naszej współpracy!

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 947

W poprzednim tygodniu: 902

W tym miesiącu: 2130

W poprzednim miesiącu: 3749

Wszystkich: 254263