Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jestem z Piekar, recytuję…

Utworzono dnia 08.10.2019
Czcionka:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich zaprasza do udziału w konkursie recytatorskim dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych. Konkurs odbywa się w ramach projektu „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” i w myśl powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie” ma na celu przybliżenie twórczości literackiej poetów związanych z naszym miastem (m.in. Maksymiliana Jasionowskiego, Wawrzyńca Hajdy,  Konrada Żydka, ks. Norberta Bonczyka, ks. Karola Bołoza Antoniewicza).

Konkurs podzielony jest na dwa etapy:

I etap: eliminacje wewnątrzszkolne

W pierwszym etapie konkursu szkoły podstawowe przeprowadzają wewnętrzne eliminacje, podczas których typują maksymalnie 3 uczestników (klasy VI-VIII), którzy wystąpią w konkursie finałowym. Termin zgłaszania przez szkołę uczestników do konkursu finałowego upływa 7.11.2019. Aby zgłoszenie finalistów mogło zostać formalnie przyjęte, przedstawiciel szkoły zobowiązany jest zebrać od rodziców/opiekunów prawnych zgody na udział w konkursie (Zał. 2), a także wypełnić kartę zgłoszeniową (Zał. 1). Wypełnioną kartę zgłoszenia należy dostarczyć do koordynatora konkursu Łukasza Żywulskiego lub przesłać mailem (w formie skanu) na adres instruktor@biblioteka.piekary.pl do dnia 7.11.2019. Szczegółowych informacji o konkursie można zasięgnąć pod numerem telefonu 32 767 59 75.

II etap: finał

Finał konkursu odbędzie się 14.11.2019 roku w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kalwaryjskiej 62d i będą w nim mogli uczestniczyć wyłącznie uczniowie, którzy zostali wytypowani przez szkołę w pierwszym etapie. W trakcie finału konkursu każdy z uczestników będzie miał maksymalnie 3 minuty na prezentację jednego bądź więcej utworów wybranych z listy przygotowanej przez Organizatora i stanowiących Załącznik 3 do Regulaminu konkursu. 

 

Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do sieci salonów księgarskich oraz upominki sponsorowane przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich, a także możliwość recytacji wybranego wiersza w trakcie wernisażu wystawy wieńczącego projekt „Piekary Literackie: historia i tradycja miasta słowem pisana” w obecności władz miejskich i zaproszonych gości w dniu 28.11.2019 roku o godz. 17:00 przy ul. Kalwaryjskiej 62d.

Honorowy patronat nad konkursem objęła Sława Umińska-Duraj Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia znajdują się poniżej. 


 

ZAŁĄCZNIKI:

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 479

W poprzednim tygodniu: 697

W tym miesiącu: 479

W poprzednim miesiącu: 4973

Wszystkich: 193039