Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Jak świadomie oddychać?

Utworzono dnia 06.02.2019
Czcionka:

11 marca 2019 o godz. 17:00 zapraszamy do Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d na warsztaty relaksacyjne "Jak świadomie oddychać". Warsztaty poprowadzi coach i trener interpersonalny Agata Matonia.

Zapisy: tel. 32 767 59 75

O warsztacie
Żyjąc w świecie pełnym zgiełku, gdzie jesteśmy atakowani na co dzień wieloma bodźcami, nie mamy czasu na spotkanie z samym sobą. Obowiązki dnia codziennego powodują w nas ogromne napięcia, stres, co prowadzi do rozwijania się chorób. Warsztat wychodzi naprzeciw pragnieniom znalezienia w sobie spokoju, koncentracji oraz uważności. Podczas spotkania zostanie podjęta tematyka własnych emocji oraz tego w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie naszego organizmu. Będziemy starać się poradzić sobie z napięciami, stresem i niepokojem umysłu. Spotkanie przedstawi ćwiczenia z zakresu uważności, mindfulness oraz techniki oddechowe, które można zastosować zarówno dla siebie i własnego dobrego samopoczucia oraz w pracy z pacjentem czy klientem. Postaramy się dotrzeć i zrozumieć jak oddech wpływa na nasze samopoczucie, jakie zmiany może spowodować w naszym organizmie, co oznacza świadome oddychanie. Warsztat adresowany jest do każdej chętnej osoby. Jest to przede wszystkim sposobność do poznania siebie lepiej i pobycia ze sobą na co dzień.

Podczas spotkania będą wykorzystywane ćwiczenia dzięki którym będziemy starali się lepiej rozumieć nasz organizm. Zalecany jest wygodny strój oraz obuwie, aby czuć się ze sobą komfortowo.

Agata Matonia
Coach, trener interpersonalny. Ukończyła studia z doradztwa filozoficznego i coachingu na Uniwersytecie Śląskim, „Akademię Coachingu C-People” oraz „Trener treningu interpersonalnego” na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Kulturoznawczyni, zafascynowana językiem japońskim oraz kulturą krajów Wschodu. Od ośmiu lat praktykuje jogę. Posiada doświadczenie dziennikarskie, pełniła funkcję koordynatora działu kultury w Studenckim Studiu Radiowym „Egida” oraz pracowała w Radiu Piekary. Podróżniczka, odwiedziła takie kraje jak: Indie, Nepal, Japonia, Gruzja, Izrael, Islandia. Autorka bloga mojasamsara.blogspot.com oraz audycji radiowej „Samsara” działającej w latach 2014-2015, w której opowiadała o swoich podróżach, kulturze innych krajów świata; zapraszała licznych gości, w tym podróżników, takich jak Grzegorz Gawlik (autor projektu „100 wulkanów”).  W 2013 roku zorganizowała spotkanie autorskie dla Marcina Bruczkowskiego, autora książki „Bezsenność w Tokio”. Na co dzień praktykuje jogę. Swoje doświadczenie zdobywała uczestnicząc w warsztatach guru jogi Chandry M. Bhandariego, instruktorki hatha jogi Marii Czubały oraz dr Stephena Parkera, nauczyciela jogi himalajskiej. Ukończyła kurs jogi powięziowej pod okiem jogina Wojciecha Karczmarzyka. Interesują ją techniki relaksacyjne i medytacyjne, w tym przede wszystkim ćwiczenia oddechowe oraz to w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie organizmu. Jako coach stara się towarzyszyć klientowi w podróży do wnętrza siebie. W swojej praktyce wykorzystuje techniki uważności, medytacji oraz elementy z praktyki jogi. Autorka strony agatamatonia.pl oraz fanpage’a Agata Matonia Coaching.

 

 

 

Jak świadomie oddychać?

Utworzono dnia 13.03.2019, 12:09

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 706

W poprzednim tygodniu: 1030

W tym miesiącu: 3897

W poprzednim miesiącu: 3756

Wszystkich: 311479