Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Głosuj na Bibliotekę!

Utworzono dnia 03.06.2019
Czcionka:

VI edycja Budżetu Obywatelskiego w Piekarach Śląskich to wielka szansa na rozwój naszej biblioteki. Dzięki Waszej pomocy, w poprzednich latach udało nam się wyremontować Filię nr 2 przy ul. Bytomskiej 205a i Filię nr 6 przy ul. Partyzantów 2. Efekty możecie obejrzeć odwiedzając wyżej wspomniane biblioteki lub naszą galerię na stronie internetowej. W trakcie remontu jest górna kondygnacja Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d.

W tym roku bardzo gorąco prosimy o głosy wszystkich mieszkańców miasta na projekt 34. „Nowoczesne biblioteki dla mieszkańców Piekar Śląskich - modernizacja i doposażenie bibliotek w Piekarach Śląskich”

Co zamierzamy zrobić, jeśli uda nam się uzyskać Wasze głosy?

Projekt zakłada modernizację zewnętrznej elewacji i dolnej kondygnacji głównego budynku biblioteki, a także remont i zakup wyposażenia dla wybranych placówek tworzących piekarską sieć biblioteczną, w postaci nowych funkcjonalnych i estetycznych mebli, infrastruktury komputerowej, urządzeń multimedialnych oraz nowości wydawniczych. 

Dlaczego jest to niezbędne?

Od otwarcia Biblioteki Centralnej w miejscu dawnego Klubu Młodego Górnika „Antracyt” minęło przeszło 20 lat. Od tamtego czasu budynek nie przechodził gruntownego remontu, a problemy z niszczejącą infrastrukturą nawarstwiały się tak, że w tym momencie korzystanie z niektórych jego elementów zagraża bezpieczeństwu pracowników i użytkowników biblioteki. Mowa tu na przykład o przerdzewiałej windzie czy dachu, który po większych ulewach i roztopach powoduje zalania i zapadanie się podwieszanego sufitu. Estetyka obiektu z zewnątrz także pozostawia wiele do życzenia i wymaga całkowitej zmiany.
Miejska Biblioteka Publiczna to nie tylko Biblioteka Centralna, ale także 8 filii zlokalizowanych w wybranych dzielnicach Piekar Śląskich. Część placówek była poddawana modernizacji w minionych latach, ale nigdy nie było wystarczających środków na remont i wyposażenie wszystkich lokali. Uzasadnione jest dokończenie tego procesu w miejscach, które tego wymagają. Mowa tu o punktowych inwestycjach, takich jak wymiana pieców gazowych, ale także o remontach kompleksowych, na które złożą się na przykład malowanie i wymiana wszystkich mebli. Aby sprostać wymaganiom XXI wieku i szybko zmieniającym się trendom w nowoczesnym bibliotekarstwie, uzasadnione jest, a nawet konieczne, zainwestowanie w zakup nowości wydawniczych, nowej infrastruktury informatycznej i sprzętów multimedialnych. Pozwoli to zaprosić do biblioteki nowych użytkowników i przekonać niezdecydowanych, że biblioteka to miejsce z perspektywami. 

Jak głosować?

- 1 sposób - poprzez stronę internetową 
www.glosowanie.piekary.pl w dniach 6-23.06.2019
- 2 sposób - w sposób tradycyjny poprzez złożenie wypełnionej karty do głosowania w punktach głosowania w dniach 6-17.06.2019
- 3 sposób -  w Punkcie Głosowania Internetowego w dniach 6-21.06.2019

Punkty głosowania:

1) Urząd Miasta, ul. Bytomska 84,
2) Dzielnicowy Dom Kultury, 
ul. Szymanowskiego 2b
3) Dzielnicowy Dom Kultury, 
ul. Roździeńskiego 99
4) Park Przemysłowo-Technologiczny EkoPark,
ul. Roździeńskiego 2a
5) Filia Miejskiej Biblioteki nr 6, 
ul. Partyzantów 2
6) Ośrodek Kultury Andaluzja,
ul. Oświęcimska 45
7) Miejskie Centrum Informacji i Turystyki,
ul. Bytomska 157
8) Filia Miejskiej Biblioteki nr 9,
ul. Jana Pawła II 81
9) Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji,
ul. Olipmijska 3
10) Filia Miejskiej Biblioteki nr 1,
ul. Leśna 22
11) Filia Miejskiego Domu Kultury,
ul. Tarnogórska 49
12) Filia Miejskiej Biblioteki nr 7
ul. Rycerska 15a

Kalendarium

 


 

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 600

W poprzednim tygodniu: 754

W tym miesiącu: 1061

W poprzednim miesiącu: 2888

Wszystkich: 196509